Regeneracja ważniejsza od treningu

Jak regenerować się po treningu biegowym

Regeneracja ma znaczenie

Regeneracja w przygotowaniach do zawodów odgrywa bardzo ważna funkcje całej układanki jakim jest proces treningowy. Im lepsza regeneracja tym cięższy trening możesz wykonać lub jesteś wstanie wykonać więcej treningów “jakościowych” czyli tych najważniejszych, które przesuwają nasz poziom wytrenowania coraz wyżej. Zawsze uświadamia moim podopiecznym, że im lepiej się zregenerują tym lepszy trening wykonają, im lepszy trening wykona tym będą mocniejsi. Skoro trening te “mocne” przesuwają nasz poziom wytrenowania to powinniśmy je wykonywać codziennie. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ nasz organizm zacznie odmawiać posłuszeństwa takim postępowaniem doprowadzimy do przetrenowania. Skoro nie możemy wykonywać mocniejszych akcentów codziennie, to co jaki czas? No właśnie! To zależy od naszej regeneracji. Im jest ona lepsza tym częściej możemy wykonywać trening jakościowy.

Sen

Podczas snu lub drzemki w ciągu dnia nasze mięśnie się rozluźniają, dzięki temu regenerują się bardzo szybko.

Rozciąganie

Rozciąganie po treningu pozwala zlikwidować napięcia mięśniowe powstałe podczas wysiłku.

Masaż

Rolowanie lub masaż przyspiesza procesy regeneracyjne

Suplementacja

Suplementacja około treningowa przyspiesza procesy regeneracyjne

Dieta

Zbilansowana dieta dostosowana do składu ciała, pozwoli dostarczyć odpowiednie wartości odżywcze, co przełoży się na lepszą regeneracje

Odnowa biologiczna

Basen, wirówki, sauna pozwolą na rozluźnienie mięśni i przyspieszenie regeneracji

Trener biegania

Logo Rudnik Team
Damian Rudnik

Regeneracja zależy od twojego trybu życia, od twojego czasu ale przede wszystkim od zaangażowania w osiągnięcie swojego celu.

Damian Rudnik